środa, 17 sierpnia 2016

Cinderella - Disney, Mattel 2014

Pierwszą filmową wersję "Kopciuszka" Walt Disney stworzył w 1950 roku. A w 2015 roku powstała współczesna, która jest przeobrażoną wersją klasycznej baśni. Tytułową rolę zagrała angielska aktorka, Lily James znana z serialu Downton Abbey (Lady Rose Aldridge), a w rolę Lady Tremaine wcieliła się Cate Blanchett. Kostiumy zaprojektowała Sandy Powell trzykrotnie nagradzana Oskarem. Nad suknią ślubną Cinderelli ( z jedwabnej, ręcznie malowanej organzy ) pracowało 16 krawców przez 550 godzin. Niestety górna warstwa wypracowanej sukni w ostatniej chwili została przerobiona, bo czasie zdjęć aktora stała zbyt blisko grzejnika i suknia zajęła się ogniem. Jak widać na zdjęciach - jest piękna. Czy była piękniejsza? Dużo też pracy wymagało przygotowanie kryształowych pantofelków. Ostatecznie Svarowski wykonał osiem par, a że żaden nie nadawał się do noszenia, skórzane buty aktorki, które nosiła na planie, zostały cyfrowo zmienione na te kryształowe. A ponadto przy strojach zużyto ponad 7 milionów kryształków Svarowskiego :)
Tu porównanie lalki z jej wersją promo
A tu Cinderella w towarzystwie Lady Tremaine w dwóch wydaniach ( tę w jasno zielonej sukni pokazałam wcześniej na blogu, tę w ciemnozielonej pokażę wkrótce)
/tło- zdjęcia z Internetu regentsminiatures.com/ Zapraszam na mojego drugiego bloga http://selene13.pinger.pl/

11 komentarzy:

 1. płomienie nie tylko emocji
  ogarnęły tę produkcję :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. a kiedy pokażesz Susan, o Magdo?
  bo póki co - jak wchodzę - widzę
  nadal Cher - a kusisz Susanką...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Susan jest na blogu od wczoraj:
   http://selene13.pinger.pl/

   Usuń
  2. oooo....przepraszam, była jako wpis prywatny. Już odblokowałam. Wczoraj coś pinger głupiał i ten wpis wstawiałam kilkakrotnie, widać ostatecznie wstawił się z kłódką, czego nie zauważyłam.

   Usuń
 3. te lale są śliczne, ale mają takie smutne twarze... Takie jakby zamyślone, zaaferowane jakimś problemem... Niemniej ciekawe :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowały mnie te trzy damy w blogu na pingerze. Skojarzyły mi sie z bajką o Kopciuszku więc czym prędzej wpadłam sprawdzić czy nie pochodzą z tej bajki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Mam do sprzedania nową lalkę http://www.tonnerdoll.com/tonner/afternoon-cocktails. Zostałem jej posiadaczem lecz nie interesuje się tym a może ktoś poszukuje. Cena oczywiście do uzgodnienia. 605668923

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne zdjęcia. Ten model Kopciuszka intryguje mnie od dawna, dziękuję za przybliżenie nam wydania lalkowego tej postaci :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znałam szczegółów szycia sukni do filmu, dziękuję, że mogłam o tym przeczytać. Co do panny Kopciuszek (lalki) uważam ją za "nowoczesną" dziewczynę! Nie ma słodkiej, naiwnej buźki, ale inteligentną, mądrą twarz. Chyba wie, czego chce.
  Druga, ciemnowłosa panna ma bardzo smutne oczy... ale jestem ciekawa jej dalszej historii :-)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciemnowłosa panna to Susan Lucci, amerykańska aktorka. Piszę o niej na moim drugim blogu :)

   Usuń